Dwukierunkowe uchwyty kasetowe mocowane zatrzaskowo – seria ERB-PF


Nowe zatrzaskowe, dwukierunkowe uchwyty kasetowe firmy Elesa+Ganter zapewniają oszczędność przestrzeni na zewnątrz aplikacji, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii chwytu i estetyki. Dodatkowo, specjalny system zatrzaskowy umożliwia szybki montaż i zapewnia pełne przyleganie krawędzi uchwytu do panelu.

Nowy dwukierunkowy uchwyt ERB-PF został stworzony z myślą o zatrzaskowym mocowaniu w osłonach przesuwnych. Jego protoplastą jest uchwyt ERB, który również jest dwukierunkowy, ale montaż odbywa się poprzez skręcenie części tylnej z przednią za pomocą wkrętów.

 

Uchwyty ERB-PF wykonane są z wytrzymałego technopolimeru, który odporny jest na szeroki zakres czynników chemicznych. ERB-PF dedykowany jest do zastosowania w elementach zabudowy wykonanych ze stali, bądź tworzywa sztucznego, o grubości ścianki w zakresie 0,7mm ÷ 2,2mm. Mocowanie uchwytu odbywa się bez dodatkowych narzędzi, poprzez „zatrzaśnięcie” w odpowiednio wykonanym otworze montażowym.

 

Nowy uchwyt dwukierunkowy ERB-PF, oprócz standardowego szaro-czarnego koloru, dostępny jest również w wykonaniu CLEAN (kolor biały podobny do RAL 9002). Linia CLEAN, w skład której wchodzi wiele innych produktów Elesa+Ganter, jest dedykowana do zastosowań w miejscach takich, jak szpitale, gabinety lekarskie, zakłady farmaceutyczne, zakłady przetwórstwa żywności, gdzie wymagane jest zachowanie wysokiego stopnia czystości. Urządzenia pracujące w tych miejscach muszą spełniać wiele surowych kryteriów, wśród których istotnymi są łatwość mycia i estetyczny, „czysty” wygląd. Produkty serii CLEAN mają kształt, który ogranicza do minimum możliwość gromadzenia się zanieczyszczeń.

Do głównych zalet nowego uchwytu ERB-PF należy zaliczyć:

łatwy i tani montaż (bez konieczności wykonywania dodatkowych otworów i stosowania wkrętów),

możliwość stosowania w środowiskach wymagających odporności na korozję,

możliwość stosowania w aplikacjach wymagających wysokiego stopnia higieny.

Nowe uchwyty dwukierunkowe ERB-PF idealnie sprawdzą się w:

aplikacjach przemysłowych, medycznych, warsztatowych – meble stalowe,

urządzeniach gastronomicznych,

obudowach urządzeń – przesuwnych, podnoszonych, zdejmowanych,

drzwiach, osłonach, rewizjach urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych.

 

Linki do kart katalogowych produktów:

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/uchwyty-przemyslowe/seria/erb-pf

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/uchwyty-przemyslowe/seria/erb

Ważne informacje:

http://info.elesa-ganter.pl/dwukierunkowe-uchwyty-kasetowe-mocowane-zatrzaskowo-seria-erb-pf/

 

PDF download