Kolumnowe wskaźniki poziomu cieczy HCZ-VT


Piaseczno, 15 stycznia 2014 r. – Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, poszerzył ofertę osprzętu hydraulicznego o nowy model wskaźników kolumnowych. Nowy produkt nosi oznaczenie HCZ-VT i posiada bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe. Jest także odporny na warunki korozyjne. Wskaźniki HCZ-VT mogą być z powodzeniem stosowane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, morskim czy jachtowym.

Wskaźniki kolumnowe serii HCZ-VT to nowa odmiana popularnych wskaźników poziomu cieczy noszących oznaczenie HCZ. Bazą jest tu, identyczny w obu przypadkach, korpus z transparentnego poliamidu PA-T wyposażony w zestaw uszczelnień z gumy syntetycznej NBR. Wskaźniki kolumnowe HCZ-VT zostały dodatkowo wyposażone w śruby z SUPER-Technopolimeru, zwiększające właściwości antykorozyjne oraz obniżające masę całego wskaźnika. Nowe wskaźniki mogą być też wyposażone w termometr oraz specjalnie zaprojektowaną osłonę, przenoszącą siły działające z zewnątrz bezpośrednio na obudowę urządzenia.

Wskaźniki kolumnowe HCZ-VT

Rys. 1. Wskaźniki kolumnowe HCZ-VT

 

Wskaźniki kolumnowe poziomu cieczy HCZ-VT są dedykowane do stosowania w wymagających aplikacjach, w których występuje środowisko korozyjne, a ze względów technicznych lub ekonomicznych nie jest możliwe zastosowanie śrub ze stali nierdzewnej. Do głównych obszarów zastosowań należy zaliczyć przemysł spożywczy, farmaceutyczny, morski, jachtowy oraz wszystkie aplikacje, w których odporność na warunki środowiskowe, czy wytrzymałościowe, stanowi główne kryterium doboru.

 

Linki do kart katalogowych produktów:

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/elementy-ukladow-hydraulicznych/seria/hcz-vt

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/elementy-ukladow-hydraulicznych/seria/hcz

Dodatkowe informacje:

http://info.elesa-ganter.pl/super-technopolimer/

PDF download