Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym – seria VCT-LP


Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym, dzięki któremu element może być dodatkowo przymocowany do maszyny lub urządzenia. Rozwiązanie takie pozwala na zabezpieczenie pokrętła przed zgubieniem i jest szczególnie przydatne w przypadku jego częstego montażu i demontażu. Nowy produkt powstał na bazie popularnego pokrętła VCT, które dodatkowo wyposażono w rowek umożliwiający przyczepienie łańcucha.

W nowych pokrętłach VCT-LP zarówno osadzony w rowku pierścień zatrzaskowy jak i przymocowany do niego łańcuch kulkowy są wykonane z wytrzymałego technopolimeru. Oba elementy połączono pierścieniem spiralnym ze stali nierdzewnej. Otwory montażowe w zaczepach zostały dostosowane pod standardowe wkręty samogwintujące lub śruby z łbem stożkowym.

Pokrętła VCT-LP zostały przygotowane w dwóch wariantach ze standardową długością łańcucha wynoszącą 200mm:

– wariant VCT-B-LP z mosiężną wtopką z przelotowym otworem gwintowanym (dla pokrętła średnicy 25 mm gwint nieprzelotowy),

– wariant VCT-p-LP ze stalowym, ocynkowanym trzpieniem gwintowanym ze sfazowanym płaskim czołem.

Rozwiązanie zastosowane w pokrętłach VCT-LP mogą być w prosty sposób zaadapotowane w innych elementach z oferty ELESA+GANTER. Wykonując rowek pod pierścień serii GN 111.6 w dowolnym pokrętle lub dźwigni, dodając łańcuch serii GN 111 lub linkę z serii GN 111.2 można samodzielnie stworzyć produkt z zabezpieczeniem przed zgubieniem. Takie kombinacje mogą znaleźć szeroki zakres zastosowań w maszynach i urządzeniach specjalistycznych gałęzi przemysłu takich jak spożywcza, farmaceutyczna i chemiczna. Mogą również być wykorzystane w różnego typu sprzęcie mobilnym.

Linki do kart katalogowych produktów:

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/pokretla-zaciskowe/seria/vct-lp

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/elementy-ustalajace/seria/gn-111-6

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/elementy-ustalajace/seria/gn-111

https://www.elesa-ganter.pl/produkty/elementy-ustalajace/seria/gn-111-2


Ważne informacje:

http://info.elesa-ganter.pl/pierscien-zabezpieczajacy-gn-111-6/

http://info.elesa-ganter.pl/pokretla-lancuchem-zabezpieczajacym/

 

PDF download